HAKKIMIZDA

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KÜLTÜR A.Ş. 2015 yılında, Erzurum Büyükşehir Belediyesi bünyesinde, kültür, sanat, eğitim ve turizm hizmetleri sunmak üzere kurulmuş ticari amaçlı bir anonim şirkettir. Erzurum Kültür A.Ş. kuruluş amacı doğrultusunda, Erzurum’un kültürel, coğrafi ve sanatsal güzelliklerini yurt içinde ve yurt dışında tanıtmak için kültürel organizasyonlardan yayımcılık faaliyetlerine, açık alan reklamcılığına, ulusal ve uluslar arası panel, sempozyum ve festivallere uzanan geniş bir yelpazede organizasyonlar gerçekleştirir. Bu çerçevede kamuya açık ihalelere girerek ya da bizzat kendisi projeler üretip, finansmanını sponsorluklar ya da kendi öz kaynakları ile temin ederek kültür ve sanat alanında bir aktör olarak faaliyetlerde bulunur.

Doğunun kilit taşı olan Erzurum, birçok köklü medeniyetin ve kültürün de izlerini taşımaktadır. Türkiye’nin son yıllarda yakalamış olduğu başarı grafiği, Erzurum’umuzun yurt içinde ve yurt dışında daha dikkatle izlendiği gerçeğini gözler önüne sermektedir. Bu çerçevede Erzurum Kültür A.Ş. Erzurum perspektifli çalışmalarını sürdürürken, hizmeti daha nitelikli ve kültürümüzün geleneksel yanlarıyla desteklenmiş bir sunuma dönüştürmek amacıyla yurt içinde ve yurt dışındaki yenilikleri takip eder. Gerek organizasyonlarda gerek festivaller de bu yenilikleri başarıyla uygular.

Üstlendiği sosyal belediyecilik anlayışı gereği Erzurum halkının refah ve huzur seviyesini yükseltmeye yönelik pek çok başarılı projeye imza atan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, 2016 yılında Sosyal Tesisleri Kültür A.Ş. ye devretmiştir. Erzurum’un en güzel manzaralarına sahip, doğayla iç içe mekanlar da bulunan EBB Sosyal Tesisleri, Kültür A.Ş. ye devrolduktan sonra yenilenen yüzleri, kaliteli ve hesaplı hizmet anlayışları ile halkın ailece güzel bir gün geçirebilmek adına en çok rağbet ettiği huzur ve keyif dolu mekanlar haline getirilmiştir. Birinci sınıf servis ve hizmet anlayışıyla Türk mutfağının en seçkin lezzetlerini uygun fiyatlarla sunmayı ilke edinen Sosyal Tesisler, bunu başarırken asla hijyen ve kaliteden ödün vermemeyi de prensip edinmiştir. 2017 yılı itibariyle toplam 7 Sosyal Tesis ile Kültür A.Ş. tarafından işletilen EBB Sosyal Tesisleri Erzurum halkına hizmet vermeye devam etmektedir.

Alanındaki yenilikleri takip eden ve inovatif uygulamaları insan kaynaklarına dönük çalışmalarını, personelinin yetkinleşmesi, uzmanlaşması bakımından seferber eden Erzurum Kültür A.Ş. kültür, sanat ve turizm alanında önemli bir aktör olmanın sorumluluğuyla hareket etmektedir. Bu çerçevede Erzurum’un kültürel ve sanatsal değerlerine duyarlı ve bu kadim değerleri yurt içinde ve yurt dışında tanıtmaya yönelik faaliyetlerine hız vermektedir. Erzurum’umuzun son yıllarda bölge şehirleri arasında yakaladığı başarı, tanınmışlık ve gelişmeler de şirket olarak misyon ve vizyonumuz çerçevesinde sorumluluklarımızı arttırmaktadır. Erzurum Kültür A.Ş. bütün bu sorumluluklarının bilinciyle hareket ederek, Doğu’nun kültür başkenti Erzurum’a hizmet etmektedir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin yerel yönetim anlayışındaki kültür ve sanata önem veren vizyon, Erzurum Kültür A.Ş.’nin Erzurum’un tanıtımındaki misyonunu ve önemini belirlemektedir. Erzurum Kültür A.Ş. uzman personeli ile Erzurum’un ulusal ve uluslararası alanda tanıtımını sağlamak, şehrin kültürünü çeşitli etkinlikler ile görünür kılmak için çalışmalarını planlayıp Erzurum’u ulusal ve uluslararası kültür, sanat ve turizm platformunun önemli merkezlerinden biri haline getirmeyi temel hedef edinmiştir.